06 листопада 2017
Про допит свідка під час арбітражної процедури| коментар Маркіяна Ключковського, «Закон і Бізнес»

Про зібрання доказів у арбітражному спорі правники говорили під час міжнародної конференції «Kiev Arbitration Days 2017: мислити глобально!», організованої Асоціацією правників України.

Під час обговорення проблематики зібрання доказів під час арбітражного процесу, своїм баченням того, як змусити говорити свідка, поділився Партнер ЄПАП Україна Маркіян Ключковський. За його словами, у судочинстві США існують негласні правила допиту свідка, що можуть бути адаптовані до арбітражу, передає кореспондент «ЗіБ».

Зокрема юрист порадив:

– Допитуючи свідка під час арбітражної процедури, слід бути стислим, адже багато питань зіб’ють з пантелику не лише самого свідка, а й трибунал.

– Не варто використовувати надто складні слова і терміни, а питання бажано будувати таким чином, щоб опитуваний переважно відповідав «так» або «ні». У такий спосіб той, хто запитує, отримує змогу розповісти власну версію, що лише підкріплюється погодженням свідка.

– Не варто дозволяти свідкові надавати свої коментарі чи аналіз. Це – робота адвоката.

– Не слід ставитися до свідка вороже і вступати з ним у дискусії. Це може негативно налаштувати не лише свідка, а й інших учасників процедури.

– Не потрібно повторювати запитання, розраховуючи на те, що та сама інформація, озвучена кілька разів, сприймається краще.

– Важливо дослухатись до того, що говорить свідок. Деякі юристи завчасно складають план опитування і так концентруються на ньому, що пропускають повз вуха інформацію, що може мати значення для вирішення спору.

– І головне – адвокатові необхідно ретельно готуватися до опитування та вивчати матеріали справи. Усією інформацією, що має відношення до спору, адвокат під час опитування свідка має володіти досконало.

Нагадаємо, АПУ всьоме зібрала разом провідних експертів у сфері міжнародного вирішення спорів та арбітрів зі світовим ім’ям з метою обговорення проблем і перспектив міжнародного арбітражу. Конференція «Kiev Arbitration Days» дає можливість познайомитися та обмінятися ідеями з першокласними світовими фахівцями та закласти підґрунтя для плідної співпраці.

«Закон і Бізнес», 3 листопада 2017 року

повернутися назад