20 серпня 2018
Про введення нульової пільгової митної ставки на імпортний одяг | коментар Олени Кожокар, «Укрінформ»

Імпортний одяг звільнять від мита — пересічним українцям на радість, вітчизняним виробникам, здебільшого, на головний біль.

Депутати пропонують встановити нульову пільгову митну ставку на імпортний одяг, на складові та сировину для текстильних виробів, а також ліквідувати в Україні «монополію» власників бренду на імпорт та реалізацію одягу лише через ексклюзивних дистриб’юторів. Відповідний законопроект №9018 авторства депутатів Олексія Мушака (БПП) та Вадима Кривенка («Народний фронт») зареєстрований у парламенті 10 серпня. До такої ідеї авторів підштовхнуло, як вони пояснюють, бажання наблизити рівень життя українців до європейських стандартів. Оскільки через різке падіння курсу гривні упродовж останніх чотирьох років, ціни на товари і послуги в Україні практично зрівнялися з європейськими, а деякі групи товарів ще дорожчі ніж в країнах Європи (зокрема, одяг), виникла нагальна потреба у пошуку механізмів здешевлення цих товарів. Власне, якщо законопроект приймуть, є надія, що імпортний одяг та взуття дійсно стануть значно дешевшими, і за доступними «лейбами» більше не доведеться полювати по секон-хендах. А от вітчизняним «легковикам» доведеться дещо напружитися — хоч імпортний текстиль і складові для його виробництва й подешевшають, буде все рівно непросто переконати

Олена Кожокар, юрист практики інтелектуальної власності ЄПАП Україна:

«Нульове мито не обов’язково приведе до зниження цін у магазинах»

- Нульова пільгова митна ставка означає можливість споживача купувати брендовий одяг за зниженими цінами. Проте зниження вхідних цін за рахунок нульового мита не обов’язково приведе до зниження цін у магазинах, оскільки, враховуючи бажання споживачів купувати брендовий одяг, дистриб’ютори ймовірно залишатимуть собі підвищений прибуток.

Що стосується вітчизняного та зарубіжного одежного рітейлу, то новий закон сприятиме збільшенню обсягів продажу та розширенню асортименту. Проте через зменшення «порогу» входження до ринку, існує загроза появи на ньому недобросовісних підприємців.

Зниження ставки на імпортну сировину сприятиме здешевленню текстильної продукції вітчизняного виробництва. З іншого боку, можливість купувати брендовий одяг за низькими цінами створюватиме додаткові фактори зниження конкурентоспроможності для вітчизняного виробника.

Окремо слід зазначити, що в частині змін до Митного кодексу та законодавства про торговельні марки (про дозволи правовласників — Ред.) дана ініціатива повністю позбавлена сенсу – ці положення там вже давно існують і розповсюджуються на всі групи товарів, а не лише одяг та текстиль. З точки зору законодавчої техніки законопроект в цій частині викладений вкрай недолуго і навряд чи колись буде прийнятий у такому вигляді.

З повною версією матеріалу можна ознайомитись за посиланням.

повернутися назад