03 червня 2013
Антирейдерська практика ЄПАП Україна успішно застосувала новаторський механізм боротьби з особами, які практикують недружнє поглинання активів в Україні

Під час представництва інтересів державного банку Республіки Ірландія (Irish Bank Resolution Corporation Limited) завдяки спільним діям команди ірландських юристів МакКанн Фітцджеральд та юристів Бюро була отримана ухвала Високого Суду Юстиції Північної Ірландії про забезпечення позову.

Ухвалою було заборонено представникам компанії Lyndhurst Development Trading S.A. стягувати борг з ПАТ «Універмаг «Україна» з огляду на те, що набуття прав на борг було незаконним.

Адвокат Бюро Арсен Мілютін оголосив зміст ухвали представникам компанії Lyndhurst Development Trading S.A., двом громадянам України, у Господарському суді м. Києва під час розгляду позову вказаної компанії проти ПАТ «Універмаг «Україна». Незважаючи на ухвалу, представники компанії продовжили підтримувати позов про стягнення боргу з ПАТ «Універмаг «Україна». Непокора представників Lyndhurst Development Trading S.A. ухвалі була розцінена як неповага до Високого Суду Юстиції Північної Ірландії. Після надання пояснень зазначеними громадянами України шляхом відеозв’язку та п. Арсеном Мілютіним в залі засідань м. Белфаст, суддя МакКлоски виніс рішення, яким встановив факт неповаги до суду та  зобов’язав кожного із представників сплатити по 15 тисяч фунтів штрафу, а у випадку несплати протягом встановленого терміну - встановив покарання у вигляді тюремного ув’язнення.

Зазначений прецедент свідчить про наявність ефективних методів боротьби із рейдерськими захопленнями українських активів навіть за умови бездіяльності українських правоохоронних органів. 

вернуться в Новости