01 березня 2012
Сергій Гребенюк підготував пропозицію щодо доопрацювання положень проекту нового Кримінального процесуального кодексу України

29 лютого 2012 року Сергій Гребенюк, адвокат і старший юрист практики кримінального права ЄПАП Україна, взяв участь в розширених громадських слуханнях «Про стан підготовки до розгляду в другому читанні проекту Кримінального процесуального кодексу України» (КПК).

Слухання були організовані під егідою Комітету Верховної ради України (ВРУ) з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Метою проведення заходу є доопрацювання, прийнятого за основу проекту КПК, усунення недоліків та протиріч, а також підготовка документу до другого читання.

За результатами слухань від юридичного бюро «Єгоров, Пугінскій, Афанасьев і партнери» Україна на ім’я Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності було направлено офіційні пропозиції по вдосконаленню проекту нового Кодексу.

Загалом учасники слухань позитивно висловилися щодо необхідності реформування кримінального процесуального законодавства в Україні. Увагу практикуючих адвокатів, в першу чергу, привертають проблеми реального дотримання принципу рівності сторін у кримінальному процесі, необхідності чітко прописати перелік прав представників захисту та процесуальний механізм для реалізації таких прав.

Серед учасників, в тому числі, були присутні заступник Генерального прокурора України Євген Блажівський, заступник Голови Служби безпеки України Володимир Породько та інші. Привернули увагу виступи начальника Головного слідчого управління МВС України Василя Фаринника, заступника начальника податкової міліції ДПА України Анатолія Яковинця і заступника Голови Вищого спеціалізованого суду України Станіслава Міщенко.

Зі сторони адвокатури під час слухань вдалося виступити Лідії Ізовітовій, заступнику Голови Вищої Ради Юстиції і Президенту Спілки Адвокатів України, а також Станіславу Башенко, Голові Президії Донецької обласної колегії адвокатів. Також в слуханнях взяли участь інші адвокати, в тому числі шляхом надання своїх офіційних пропозицій щодо внесення змін до проекту КПК, серед яких Голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області Галина Ковбасинська, адвокат АФ «Петро Бойко і партнери» Петро Бойко та інші.

вернуться в Новости