29 жовтня 2012
Юристи практики вирішення спорів ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна захистили інтереси держави Україна в інвестиційному спорі

Команда міжнародної арбітражної та судової практики Юридичного бюро «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна  спільно з Міністерством юстиції України та міжнародною юридичною фірмою White & Case успішно захистила інтереси держави Україна в інвестиційному спорі за позовом американської компанії Bosh International, Inc і українського підприємства з іноземними інвестиціями ТОВ «Бі енд Пі, Лтд».

Арбітражний розгляд було ініційовано 3 грудня 2007, коли позивачі подали запит про арбітраж, посилаючись на договір між Україною та США про заохочення та взаємний захист інвестицій (далі - «Договір про заохочення і захист інвестицій») і Вашингтонську конвенцію «Про порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами». Позивачі стверджували, що вони здійснили інвестиції в Україну. В ході арбітражного розгляду позивачі неодноразово змінювали позовні вимоги, врешті-решт вимагаючи визнати, що Україна нібито порушила свої зобов'язання щодо положень «Договору про заохочення і захист інвестицій» щодо справедливого і рівного ставлення, заборони експропріації, а також стосовно виконання взятих зобов’язань щодо інвестицій.

В результаті в арбітражному рішенні стосовно цієї справи від 25 жовтня 2012 арбітражний трибунал ICSID (Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів), до складу якого увійшли Гевін Гріффіт QC (Австралія), професор Філіп Сендс QC (Великобританія, Франція) і професор Дональд МакРей (Канада, Нова Зеландія), одностайно вирішив відмовити у задоволенні всіх позовних вимог позивачів.

До команди юристів ЄПАП Україна, що представляли інтереси України, увійшли партнер Маркіян Ключковський, керуючий партнер Сергій Свириба, юристи Кристина Хріпкова та Ксенія Корюкалова.

Юристи ЄПАП Україна мають величезний досвід представлення інтересів клієнтів у міжнародних інвестиційних та комерційних спорах. Вони неодноразово представляли інтереси клієнтів у процесах за правилами ICSID, ICC, SCC, LCIA, CAS та в інших міжнародних арбітражних інститутах.

вернуться в Новости